Přírodní kámen

Žula

Žula je díky své rozmanitosti, jedinečné kresbě a textuře jedním z nejkrásnějších přírodních materiálů vůbec. Kromě krásy má i skvělé mechanické vlastnosti. Vyniká pevností, nízkou nasákavostí a hodí se i do velmi námahaných prostor, což jí zaručuje dlouholeté bezproblémové užívání jak v interiérech tak i exteriérech.

Ž U L AMramor

Stejně jako v případě žul, můžete i u mramorů vybírat z nepřeberného množství barev. Pro mramor je charakteristická jeho žilnatá kresba a oproti žule působí jemněji a křehčeji. Má také nižší tvrdost, čímž se více hodí do méně namahaných prostor - hledejte pro něj využití spíše v interiérech.

M R A M O RTravertin

Travertin je vysoce ušlechtilý materiál s unikátní kresbou. Jeho barevnost je rozmanitá: od krémově bílé, přes světle béžovou, oříškově hnědou až červenohnědou našedlými odstíny konče. I přes svojí pórovitost je vysoce odolný proti nárazům a mechanickému opotřebení a je více než vhodný do interiérů i exteriérů.

T R A V E R T I NOnyx

Onyx je polodrahokam a tím je řečeno vše. Vyniká překrásnou strukturou a barevností, která nejlépe vynikne při podsvícení. Díky nízké odolnosti je vhodný pouze do interiérů.

O N Y X
V případě Vašeho zájmu, neváhejte kontaktovat příslušný sklad Severe ve Vaší blízkosti a my Vám rádi posytneme více informací.